head suprasl

suprasl

uzdrowisko

Supraśl to położony w centrum Puszczy Knyszyńskiej niezwykły zakątek Podlasia. Miasto o barwnej 50-letniej historii, której świadectwem są liczne zabytki architektoniczne. Obecnie ze względu na swoje położenie oraz zaplecze naukowe postrzegany jako ośrodek turystyczno-kulturalny i edukacyjny w regionie. Jest to miejsce, gdzie można nie tylko wypocząć, ale także miło spędzić czas o każdej porze roku.

Miasto Supraśl - obchodzące w 2000 roku 500-lecie istnienia, jest zarówno siedzibą władz samorządowych, jak też pełni rolę głównego ośrodka kulturowego całej gminy. Położone jest nad rzeką o tej samej nazwie, zwaną niegdyś Sprząślą bąd? Supraślą. Liczy około 4,5 tys. mieszkańców i obejmuje swym zasięgiem powierzchnię 559 ha. Wielu osobom miasto Supraśl nieodzownie kojarzy się z Uroczyskiem - corocznymi spotkaniami artystycznymi, organizowanymi przez stowarzyszenie działające również pod tą nazwą. Zgodnie z zamiarem organizatorów, na "Uroczysko" zapraszani są naukowcy, artyści, działacze kultury i sztuki, aby w niepowtarzalnej atmosferze miasta zaprezentować swój dorobek i znale?ć miejsce do spotkań i twórczej wymiany myśli.

28 grudnia 2001 roku zakończył się pewien etap w życiu Supraśla, tego dnia przyznano miastu miano uzdrowiska. Tym samym to urokliwe miejsce dołączyło do elitarnej grupy uzdrowisk w Polsce. Zgodnie z oceną specjalistów profil uzdrowiska obejmować będzie leczenie osób w podeszłym wieku, rekonwalescentów i dzieci w kierunku chorób dróg oddechowych i niedyspozycji wywołanych reumatyzmem.

Copyright Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Zajma.
All rights reserved. Layout: P. Andrejewicz

tel085 710-88-74   mob 663-34-34-66   mail recepcja@zajma.eu